Частотні перетворювачі - принцип роботи

Перетворювачі напруги - це електротехнічні пристрої, за допомогою яких постійна напруга перетворюється в змінну, завдяки цьому можливе використання побутових електроприладів за відсутності мережі змінного струму 220В.

Якщо говорити про побутові електроприлади, то для того, щоб вони працювали безперебійно, необхідно слідувати точній відповідності заданих параметрів мережі: напруга не повинна перевищувати 220 В, а частота - 50 Гц. Часто буває, що побутові прилади попросту виходять з ладу, коли трапляються часті перепади напруги. Щоб уникнути поломок опалювальних котлів, відео- або аудіо-апаратури, комп'ютерів, холодильників, пральних машин, дуже корисно буває встановити частотний перетворювач напруги і стабілізатор. Це допомагає значно знизити загрозу поломки електроприладів, а згодом і фінансових витрат на їх ремонт, тому що прилади, які поламалися через перепад напруги, гарантійному обслуговуванню не підлягають.

Вибираючи перетворювач, слід також враховувати такий факт, що деякі види побутових приладів - плазмові телевізори, медична техніка - працюють при синусоїдальній формі вихідної напруги. Для них існують інші види перетворювачів: перетворювачі з синусоїдною і квазісінусоідною вихідною напругою.

Отже, резюмуючи вищесказане, можна зробити висновок, що частотний перетворювач захищає споживачів електроенергії від непередбачених стрибків і перепадів напруги, служить для експлуатації електрообладнання і техніки в умовах завищеної або заниженої напруги електромережі; для усунення коливань напруги, виправлення "перекосу фаз" електромережі; для стабільної роботи спортивних тренажерів, медичної техніки.

Важливий факт - перетворювач частоти дозволяє економити на непродуктивних витратах енергії, також він має функцію енергозбереження, яка дозволяє при виконанні тієї ж роботи економити додатково від 5% до 60% електроенергії методом підтримання електродвигуна в режимі оптимального ККД.

Компанія «Профіелектро» пропонує перетворювач для двигуна постійного струму виробництва Control Techniques (Англія), представлений кількома модифікаціями: Commander ИЕб ИХб Commander ИКб Affinity, Unidrive SP. На сьогоднішній день частотні перетворювачі досить широко використовуються в таких галузях, як деревообробна, хімічна, текстильна, харчова промисловості, в комунальному господарстві та інше.