Конденсатори високовольтні: особливості вибору внутрішньої ізоляції

Все більше підприємств використовують конденсатори високовольтні для компенсації реактивної індуктивної потужності в мережах високої напруги. Резонно зростає увага до тонкощів проектування та виробництва таких пристроїв. З чим стикаються розробники конденсаторів? Спробуємо розібратися.

Активна частина конденсатора складається із циліндричних обмоток металізованої поліпропіленової плівки в металевій капсулі, яка захищає їх від впливу зовнішнього середовища. Корпус конденсатора герметично закритий, а його внутрішній простір заповнений ізоляційною речовиною, завдяки чому тепло після подачі напруги на клеми устаткування всередині обмотки розсіюється.

В якості ізоляційного заповнення використовуються три основні речовини: масло, азот і смола. Масло і смоли мають високу діелектричну властивість і краще забезпечують ізоляцію, ніж наповнювач з азоту.

Крім ізоляції, внутрішнє наповнення виконує ще одну функцію - розсіює тепло, яке виходить від обмоток металізованої плівки. Чим вищі показники теплопровідності використовуваних речовин, тим краще відводиться тепло. А це означає, що використовуючи «правильний» наповнювач, можна домогтися оптимального терміну служби високовольтного конденсатора без зменшення потужності розсіювання та втрати ємності.

В цьому випадку в якості внутрішньої ізоляції краще використовувати азот, так як теплопровідність цієї речовини набагато нижча, ніж у масла або смоли.

Особливості внутрішньої ізоляції конденсатора

Щоб забезпечити максимальну міцність ізоляції і поліпшити теплообмін, діелектричний склад повинен повністю заповнити простір між корпусом і обмоткою конденсатора. Якщо рідкі масло або азот заливати легко, то смолу спочатку розігрівають, щоб забезпечити її текучість. Однак через велику щільність смоли можливе виникнення пустот і, як наслідок, існує ризик виникнення внутрішнього перегріву в таких місцях.

Через додаткове нагрівання смоли, цей ізоляційний засіб більш витратний і складний у виробництві. Однак внутрішнє наповнення смолою забезпечує кращі ізоляційні властивості і збільшує термін служби конденсатора.

Конденсатори, які виготовляє підприємство ICAR SpA (Італія), наповнені смолою, що забезпечує стабільну роботу і безпечну експлуатацію. Такі конденсатори працюють не менше 130 тисяч годин (а це близько 15 років безперервної експлуатації).

Компанія ICAR S.p.A. постійно вдосконалює розробку виробів, що випускаються, дотримуючись вимог сучасної промисловості. Конденсатори високовольтні задовольняють високі світові стандарти якості, про що свідчать відповідні сертифікати.

Компанія «Профіелектро» рекомендує підприємствам використовувати високоякісні конденсатори ICAR.